KARATISTI IZ GKK ZAJEČAR OSVOJILI 11 MEDALJA

U organizaciji Srpske Karate Federacije i domaćina Karate kluba „Šampion“ u Kraljevu je u nedelju 16.maja održano 40. Prvenstvo Srbije u karateu, na kome su takmičari Gradskog karate kluba „Zaječar“ osvojili 11 medalja. Manifestacija je okupila oko 200 takmičara iz 20 karate klubova, saopštio je GKK Zaječar.

Kako je saopšteno iz GKK zaječar, osvajači medalja su:
1.Nevena Milić (15 ),crni pojas u katama pojedinačno prvo mesto
2.Sara Krstić (9),braon pojas u katama pojedinačno prvo mesto,u borbama prvo mesto i u
tonfama prvo mesto
3.Daniel Simić (8),braon pojas u katama pojedinačno prvo mesto,u tonfama prvo mesto i u
Bo disciplini prvo mesto
4.Jovan Conić (8),braon pojas u katama pojedinačno prvo mesto.

U disciplini ekipno kate,Gradski karate klub „Zaječar“ (7-8 godina) zauzeo je prvo mesto u sastavu:Sara Krstić,Daniel Simić i Jovan Conić. Delegirani karate sudija na Prvenstvu Srbije bio je Miroslav Mića Radojković – internacionalni karate sudija iz Zaječara, dok je vođa ekipe bio  trener Miloš Radojković.

Iz GKK Zaječar su saopštili da su najmasovnije tri ekipe na Prvenstvu Srbije:
1.Karate klub „Bušido“ iz Badenovce
2.Karate klub „Ipon“ iz Leskovca
3.Karate klub „Železničar“ iz Lajkovca

Članove GKK Zaječar očekuje i takmičenje na tradicionalnom karate turniru „Pukovac open 2021.”, koje će se održati u nedelju 30.maja u Pukovcu,u organizaciji Karate kluba „Pukovac“ iz Pukovca.