ČLANOVI PAUERLIFTING I BODIBILDING SPORTSKOG KLUBA IZ KNJAŽEVCA OSVOJILI OSAM MEDALJA

Pauerlifting i bodibilding sportski klub “Knjaževac” nastupio je na državnom prvenstvu u pauerliftingu u  Zaječaru i na otvorenom prvenstvu Beograda u bodibildingu, fitnesu i bodifitnesu dana, gde su ukupno osvojili osam medalja, i to četiri zlatne i isto toliko srebrnih. Ovaj klub je saopštio da je na prvenstvima  nastupilo 12 njihovih takmičara od kojih su četiri takmičarke i jedna osoba sa invaliditetom.

-Na Državnom prvenstvu Srbije u Powerlifting-u, u Zaječaru na kome je učestvovalo oko 130 takmičara iz tridesetak klubova, nastupilo je prvog dana za klub pet takmičara i to:

U kategoriji juniora do 83kg. Jovan Milosavljevic je osvojio srebrnu medalju.

U kategoriji seniora do 74kg. Denis Aleksić je osvojio četvrto mesto.

U kategoriji seniora do 93kg. Stefan Milosavljević je osvojio šesto mesto.

U kategoriji juniora do 93kg. Aleksandar Zivković je osvojio četvrto mesto.

U kategoriji Sub Juniora do 93kg . Stefan Ilić je osvojio četvrto mesto, i to je ujedno njemu bilo prvo takmičenje-navodi se u saopštenju.

Klub je saopštio i da su drugog dana na državnom prvenstvu u pauerliftingu nastupile tri takmičarke i dva takmičara:

U kategoriji  mlađih juniorki do 52kg. Tijana Trifunović  je osvojila zlatnu medalju.

U kategoriji juniorki do 84kg. Ivana Živković  je osvojila zlatnu medalju.

U kategoriji veteranki do 69 kg.. Marija Rakić  je osvojila zlatnu medalju.

U kategoriji juniora do 105kg. Mihajlo Marković je osvojio srebrnu medalju, i njemu je to bilo prvo takmičenje.

U kategoriji osoba sa invaliditetom takmičara u benč pres-u do 93kg . Srđan Ristić  je osvojio prvo mesto.

-Na otvorenom prvenstvu Beograda u bodibildingu, fitnesu i bodi fitnesu nastupili su za klub Dina Jovanović u kat. bodi fitnes open. koja je u jakoj konkurenciji osvojila srebrnu medalju i Aleksandar Ćirić koji je uspešno debitovao u kategoriji teškaša u bodibildingu preko 90 kg. ostvariviši izuzetan uspeh osvajanjem srebrne medalje u seniorskoj konkurenciji-saopšteno je iz Pauerlifting i bodibilding sportskog kluba “Knjaževac”.

Odlazak na ova prvenstva pomogli su Lokalna samouprava i sportski savez Knjaževca.