ČLANOVI PK KNJAŽEVAC OSVOJILI ŠEST ZLATNIH MEDALJA

unnamedNakon nedavno održanog Svetskog prvenstva u Knjaževcu, članovi Pauerlifting kluba Knjaževac nastupili su na petom Državnom prvenstvu u Pauerliftingu održanom u Vladičinom Hanu 15.oktobra, i osvojili šest zlatnih medalja. Pored povreda i bolesti koje su zadesile pojedine takmičare klub je ostvario odlične rezultate.

Jelena Marinković – osvojila je najsjajnije odličje u kategoriji Seniorki – OPEN ( uzrasta od 24-39 godina) do 67.5 kg sa podignutih 310 kg. u totalu, i proglašena je za apsolutno najjaču ženu o ovoj disciplini. Ona je nastupila i u konkurenciji žena u Pauerliftingu bez opreme, gde je takođe osvojila zlato u kategoriji Seniorki – OPEN ( uzrasta od 24-39 godina) do 67.5 kg sa podignutih 255 kg. u totalu. Pored nje, u ovoj disciplini zlatnu medalju osvojila je i Sonja Vidojković  u kategoriji Tinejdžerki – T3 ( uzrasta od 18-19 godina) do 67.5 kg sa podignutih 182.5 kg. u totalu.

Kod muškaraca u Pauerliftingu sa opremom , zlato je pripalo Aleksandru Tošiću u kategoriji Juniora – ( uzrasta od 20-23 godina) do 75 kg sa podignutih 335 kg. u totalu.

Najsjajnije odličje uzeo je i Aleksandar Radisavljević  u Pauerliftingu sa opremom u kategoriji Juniora – ( uzrasta od 20-23 godina) do 90 kg sa podignutih 510 kg. u totalu, a zlato je osvojio i u konkurenciji muškaraca u Pauerliftingu bez opreme u kategoriji Juniora – ( uzrasta od 20-23 godina) do 90 kg sa podignutih 420 kg. u totalu.

Pauerlifting klub Knjaževac osvojio je prvo ekipno mesto u Pauerliftingu sa opremom, dok je u disciplini Pauerlifting bez opreme zauzeo treće ekipno mesto.

Odlazak na ovogodišnje Državno prvenstvo u Pauerliftingu u Vladičinom Hanu podržao je Sportski Savez Knjaževca.