OSVOJILI 10 ZLATNIH I SREBRNU MEDALJU

15368932_2993744880672682_359862866_oNa petom Kimit kupu u benč presu koji je nedavno održan u Beloj Palanci, takmičari Pauerlifting kluba iz Knjaževca osvojili su 10 zlatnih i jednu srebrnu medalju. Ovaj klub je zauzeo i prvo ekipno mesto kao najjači klub u disciplini Benč pres sa opremom, dok je u disciplini Benč pres bez opreme osvojio drugo mesto.

Za odličan uspeh i osvojene medalje zaslužno je pet takmičara i dve takmičarke knjaževačkog kluba, saopšteno je iz Pauerlifting kluba Knjaževac.

Knjaževvčanin Aleksandar Tošić, koji je proglašen za relativno najjačeg juniora u disciplini benč pres-u za muškarce sa opremom, u kategoriji juniora uzrasta od 20-23 godina do 67.5kg., sa podignutih 95 kg zauzeo je prvo mesto. U istoj kategoriji do 100 kilograma, prvo mesto pripalo je i Aleksandru Radisavljeviću sa podignutih 85kg.

Ništa manje uspešne bile su i žene. Sonja Vidojković zauzela je prvo mesto u kategoriji Tinejdžerki T-3 uzrasta od 18-19 godina do 67.5kg. sa podignutih 47.5kg.

Još jedna Knjaževčanka Jelena Marinković osvojila je prvo mesto u kategoriji Seniora – Open uzrasta od 24-39 godina do 67.5kg sa podignutih 75kg, i ona je  proglašena za relativno i apsolutno najjaču ženu u ovoj disciplini.

U bench press-u za muškarce bez opreme nastupili su: Aleksandar Tošić, koji je osvojio prvo mesto u kategoriji Juniora  uzrasta od 20-23 godina do 67.5kg. sa podignutih 70 kg, a zlatno odličje pripalo je i Nemanji Ranđeloviću prvo mesto u istoj kategoriji do 90kg. sa podignutih 105 kg.

Dragan Jotić osvoio je drugo mesto u kat. Juniora  uzrasta od 20-23 godina do 82.5kg. sa podignutih 95 kg, dok je u toj kategoriji samo do 75 kg, prvo emsto pripalo Darku Ranđeloviću sa podignutih 85 kg.

Aleksandar Radisavljević osvojio je prvo mesto u kategoriji Juniora uzrasta od 20-23 godina do 100kg. sa podignutih 80kg.

U bench press-u za žene bez opreme, Jelena Marinković je osvojila zlatnu medalju  u kategoriji Seniora – Open uzrasta od 24-39 godina do 67.5kg sa podignutih 55kg, i ona je proglašena za relativno i apsolutno najjaču ženu u ovoj disciplini.

Sonja Vidojković osvojila je prvo mesto u kategoriji Tinejdžerki (T3) uzrasta od 18-19 godina do 67.5kg. sa podignutih 32.5kg.

Pauerlifting klub Knjaževac Na takmičenju je učestvovalo 30 takmičara iz 12 klubova iz Srbije i Makedonije.

Odlazak na ovo takmičenje pomogao je Sportski savez opštine Knjaževac, saopštio je Pauerlifting klub Knjaževac.